Rol

Proiectare mecanică

Educație și experiență

BE Mechanical cu 10-12 ani de experiență în companie EPC (bazată pe proiecte) în domeniul proceselor

Cunoștințe / Aptitudini

  • Abilitatea de a face mai multe sarcini și de a ajusta prioritățile
  • Strategii de rezolvare a problemelor
  • Abilitatea de a transfera, afișa și manipula munca dvs. folosind Microsoft Office și alte programe
  • Excelente abilități de luare a deciziilor, gândire strategică, leadership, interpersonale și comportamente etice.
  • Lucrător prezentabil, sensibil, inteligent
  • Cunoașterea sistemelor MRP/ERP (SAP B1) și Microsoft Office
  • Conștientizarea ISO
  • Abilități puternice de leadership organizațional și de comunicare în limba engleză, bugetare, antrenament de cost, verificarea desenelor de fabricație, abilități de proces și planificare, gestionarea echipei de proiectare, gestionarea mai multor proiecte etc.
  • Cunoașterea principiilor de inginerie și capacitatea de a crea și citi desene tehnice
  • Organizarea și managementul timpului pentru finalizarea lucrărilor la termenele limită ale proiectului
  • Abilități matematice pentru a finaliza calcule și estimări
  • Abilități spațiale și de design pentru a putea vizualiza proiecte în 2D și 3D
  • Rezolvarea problemelor, creativitatea și inovația pentru a veni cu soluții la problemele de proiectare
  • Cunoașterea cerințelor de sănătate și siguranță pentru proiectare în conformitate cu standardele din industrie
  • Cunoașterea codurilor internaționale precum AD 2000, ASME, EN.

Responsabilitatile locului de munca

  • Verificarea și aprobarea planului parcelei, a planului echipamentului
  • Componente cumpărate Detalii fundație
  • Orientarea vasului
  • Conducta Cantitativă cu greutăți
  • Desene standard pentru ansambluri utilizate în mod obișnuit, fitinguri pentru țevi
  • 3 – Modele D de conducte, revizuire layout-uri
  • Civil, Architecture & Structural Drawing Review
  • Revizuirea desenelor furnizorului/furnizorului
  • Analiza stresului Dacă este necesar
  • BOQ- Țevi, fitinguri pentru țevi, suporturi, conducte, canale pentru cabluri
  • Izolație BOQ, conducte
  • Suport pentru costuri
  • Dispunerea finală a echipamentului
  • Orientări
  • B/O Specificații finale
  • Implementarea sistemului de management al datelor și vigilență
  • Standardizarea departamentului de conducte
  • Proiectarea echipamentelor – Recipiente statice, sub presiune și schimbătoare de căldură
  • Calculul cantității și al greutății
  • Lista Cantităților și calcule pentru izolație și placare, Sudare,
  • Aprobarea desenelor furnizorului referitoare la statice, proprietățile materialelor,
  • Calcule pentru cerințele CE/ASME/AD
  • Accesorii pentru vase și sisteme sub presiune
  • Proiectare – Suporturi structurale, platforme, scari
  • Conținutul plăcuței de identificare
  • Standardizare
  • Proprietățile materialului
  • Datele fundației navei – statice și rotative
  • Modele de derapaj
  • Analiza vibrațiilor echipamentelor rotative
  • Modele de suport pentru vase, suporturi pentru țevi
  • Detalii de sudare
  • Certificari de greutate pentru antreprenori
  • Aprobarea desenelor furnizorului referitoare la statică
  • Revizuirea desenelor furnizorului pentru articolele rotative
  • Implementarea si actualizarea sistemului ISO
  • Baza de date de materiale SAP și actualizarea acesteia, SAP Implementation.
2014 Corporate Office Pune
Hypro Fabrica nouă

Aplicați pentru această poziție

Tip(uri) permis(e): .pdf, .doc, .docx